Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi her yaştan ziyaretçi akınına uğruyor

Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi, “Çılgın Proje” diye adlandırdığı proje kapsamında 1 milyon 700 bin metrekare alan üzerine kurulan Yeşilvadi Parkı, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Yeşilvadi’de 86 bin metrekarelik biyolojik gölet, büfe, kafeterya, restoran, çay bahçesi, mescit, güvenlik, idari binalar gibi 115 bina, 8,5 km bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor. 750 metrekare sentetik buz sahası da yer alıyor. Pazar, sergi ve kermes alanları, 18 bin metrekare lunapark, 450 bin metrekare rezerv adrenalin park alanı da bulunuyor. 600 kişilik açık hava sineması ve 8 bin kişilik Türkiye’nin en büyük amfi tiyatrosu da Yeşilvadi’nin içinde bulunuyor.

yeşil vadi parkı

ADRENALİN PARKI

Gaziantep’te bir ilki gerçekleştirerek Yeşilvadi Parkı’na Adrenalin Parkı kuracaklarını söyleyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Parkımızda, Gaziantep’te ilk olan çok büyük boyutlarda Roller Coaster, 35 metre yüksekliğinde Adrenalin Kulesi de yer alacak. Parka gelecek çocuklarımızı unutmayarak onlar için tarihi Türk kahramanlarının figürlerinin ve ünlü çizgi film kahramanlarının figürlerinin yer aldığı oyun alanlarımızı oluşturduk. Çocuklar parkımızı çok beğeniyor” diye konuştu. 10 bin metrekare alan üzerine Dinozor Park’ın da olduğu Yeşilvadi Parkı’nda hareketli ve sesli 19 dinozor maketinden oluşan Dinozor Park’taki dinozor maketlerinin 14’ü yerinde sabit dururken 5 tanesi ise üzerine binilerek alan içerisinde dolaşılabiliyor. Yerinde sabit duran dinozorlar üzerlerindeki sensörler sayesinde yanına yaklaşılınca ses çıkararak baş ve kuyruklarını hareket ettirebiliyor.

Kaynak: Sabah Haber

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir